Ahojte lidičky! Doufám že se vám tady líbí a píšete komentíky..! ☺☻♥♥☻☺

Yvetta Blanarovičová

27. ledna 2007 v 15:24

Yvetta Blanarovičová...

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze kde v r.1985 absolvovala hudebně-dramatický obor.
Hostovala už v té době na předních divadelních scénách v Praze (Národní divadlo, Realistické divadlo). Stala se zakládajícím členem divadla Imaginace, které reprezentovalo Českou republiku v řadě Evropských zemí.
Její filmová kariéra začala v roce 1974 filmem "Prázdniny" rež. I. Baladi. Od roku 1985 se věnovala koncertní činnosti a hostovala v mnoha nahrávacích studiích.
Za filmové a divadelní role obdržela řadu ocenění jak doma tak v zahraničí.
Z filmové, televizní a divadelní tvorby si nejvíce váží setkání s režisérem Z. Troškou (4 filmy), s francouzskou hvězdou P. Noiretem (natáčení filmu "Hlučná samota"), s režisérem J. Menzlem (natáčení muzikálu "Stvoření světa"), s režisérem Jiřím Adamcem (tři roky natáčení zábavného pořadu Dobroty, natáčení 26-ti dílného seriálu Pojišťovna štěstí) a s Jurajem Deákem (Malované na skle, Carmen, Cats).
V součastné době spolupracuje s významnými českými režiséry ve filmu, divadle i televizi. Je stálým hostem jednoho z nesledovanějších zábavných pořadů "Dobroty" a v této době připravuje nové CD. V červnu 2001 ji šéfdirigent Paul Friemann pozval jako hosta koncertu Českého národního symfonického orchestru, kde v jejím podání zazněly slavné muzikálové árie předních světových autorů.
V červnu 2001 ji šéfdirigent Paul Friemann pozval jako hosta koncertu Českého národního symfonického orchestru, kde v jejím podání zazněly slavné muzikálové árie předních světových autorů.
Hrála na předních divadelních scénách v Praze (Hudební div. Karlín, Divadlo ABC, Divadlo Na Vinohradech, Divadlo na Fidlovačce, Divadlo Millénium)
Je autorkou benefičních koncertů, na kterých se zúčastnila řada předních českých i slovenských umělců. (Hana Hegerová, Petr Muk, Bohuš Matuš, Dara Rolnic, Marta Kubišová, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Janek Ledecký, Miroslav Donutil, Tomáš Töpfer, Sisa Sklovská, No Name, Jana Kirschner, Vašo Patejdl, atd…) Výtěžek těchto koncertů je věnovaný talentovaným dětem z dětských domovů.
Na podzim 2003 začala spolupracovat s dirigentem F. Preislerem, (diriguje v ND, dirigoval mimo jiné i koncerty Evy Urbanové, je to jeden z nejlepších muzikálových a operních dirigentů, má koncerty nejen doma, ale i v zahraničí). V Brně se dne 16. 10. 2003 uskutečnil velký koncert, kde Yvetta zazpívala árie slavných muzikálových skladatelů (F. Ebb, A.L.Webber, G. Gershwin, F. Loewe, L. Bernstein a další). Filharmonii Brno bude dirigovat právě F. Preisler.
Jedním z velikých úspěchů bylo uvedení pětidílného pořadu VIP na cestách, kde se Yvetta objevila v roli moderátorky. Na podzim roku 2006 připravuje další díly.
Natočila 26-ti dílný seriál Pojišťovna štěstí, kde hrála roli Zuzany (rež. J.Adamec) a v červnu a červenci natočila pohádku Poslední kouzlo, kde hrála čarodějnici Bosku (rež. O. Kepka).
V součastné době hostuje v Divadle na Fidlovačce v muzikálu Malované na skle, natočila CD Santa Maria a koncertuje doma i v zahraničí.
Je zakladatelkou Nadačního fondu Fantazie a Občanského sdružení La Sophia.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama