Ahojte lidičky! Doufám že se vám tady líbí a píšete komentíky..! ☺☻♥♥☻☺

Petr Muk...

23. ledna 2007 v 15:35 | Mishejinka |  Celebrity...

Petr Muk...

PETR MUK (*1965)

Jedna z opravdových mužských pěveckých hvězd našeho současného popu. Lyrický i dramatický tenor s mimořádnou barvou hlasu a sugestivním podáním songů se silnou melodickou linkou.

Stříbrný Český slavík Mattoni 2002 a 2003, bronzový za rok 2004. Opakovaně druhý při udílení prestižních cen televizních diváků TýTý, po několik let za sebou v Top 3 hlasování členů Akademie populární hudby (Gramy, Anděl).

Jihočeský rodák s romanticky prožitým dětstvím v okolí Českého Krumlova a Lipna. Stavební průmyslovák, a krátce mostní technik se souběžným působením v alternativních rockových kapelách (např. baskytara a zpěv v punkovém Duralu).

Od sezóny 1985 známý, od roku 1988 už slavný s českobudějovickým synthibandem Oceán (do roku 1992 tři alba, celkem 300 000 prodaných nosičů, největší hity Ráchel, Lék světu, Dávná zem, Čas, Prázdná ulice či Naděje, společné britské turné s megastar duem Erasure).

V letech 1992 až 1996 člen projektu Shalom, jednoho z vůbec nejúspěšnějších svého druhu u nás (tři alba, dalších téměř 300 000 prodaných nosičů, hity Až jednou, Léto měsíců, Tanec ve skle, Ve větru či Slunce, v Londýně natočený anglický singl Someday).

Po roce 1997 na sólové dráze, již čtyři alba pro firmu EMI Czech ( Petr Muk, 1997 - Jizvy lásky, 2000 - Dotyky snu, 2002 - Osud ve dlaních, 2005), všechna v kategorii Zlatá a Platinová dle IFPI ČR, stejně jako erasurovské miniCD Oh L´Amour, 2004 a DVD Zrcadlo, 2004.

Šňůra více než desítky velkých hitů (Loď ke hvězdám, Neusínej, Tančíš sama, Ty a já nebo Něžné dotyky) z vlastní tvorby, ale také mistr vskutku originálních cover verzí (Bon soir, mademoiselle Paris, Stín katedrál, Zrcadlo, Láska tě spoutá, Oh L´Amour, Svou lásku rozdej).

Výborné muzikálové zkušenosti z rolí Prince v Rusalce (s Bárou Basikovou), Raimonda v Johance z Arku (s Lucií Bílou), a nejnověji z již titulního Galilea pro pražské divadlo Kalich.

Rozhlasově jeden z nejvysílanějších a televizně z nejžádanějších českých interpretů vůbec.

Zpěvák, skladatel, textař, aranžér, kytarista i klavírista, který s Oceánem, Shalomem a vlastním p.m.bandem dokázal uspořádat vyprodaná turné po celé ČR i SR, viz z posledních let Dotyky snu 2003 (celkem 40 koncertů) nebo L´Amour Tour 2004 / 2005, vždy finále v pražské Lucerně.

Erasurovské maxiEP přidalo k Petrově sestavě hitů další dva, když i titulní píseň se zařadila mezi ty vůbec rozhlasově nejvysílanější. Speciální turné se pak pro velký zájem protáhlo až do června 2005. Na podzim téhož roku Petr převzal dvojitou Platinu za album Jizvy lásky a Platinu za Dotyky snu i DVD Zrcadlo.
Především ale tehdy vyšlo jeho už čtvrté sólové - a mezitím také již Zlaté - album Osud ve dlaních, ozdobené retro songem Svou lásku rozdej a skvělým Láska, ta nebezpečná věc. Obě písně naráz byly ještě v květnu následujícího roku mezi největšími domácími rádiovými trháky, ta druhá doplněná i skvělým upírským videoklipem (5x postup v prestižní hitparádě TV Nova Eso).

Petr Muk je už nepochybně jednou ze zásadních vokálních i autorských osobností české populární hudby posledních dvou dekád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 správce www správce www | Web | 6. listopadu 2007 v 13:36 | Reagovat

Pokud už jste si "vzala" z oficiálního webu Petra Muka bez svolení text i fotky a porušila tak autorský zákon, uveďte prosím v adekvátne viditelném formátu informaci + link, že "Materiály jsou použity z oficiálních stránek www.petrmuk.cz"

Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama