Ahojte lidičky! Doufám že se vám tady líbí a píšete komentíky..! ☺☻♥♥☻☺

Iveta Bartošová...

25. ledna 2007 v 20:10 | Mishejinka |  Celebrity...

Iveta Bartošová


Rokem 1989 odstartovala první sólové turné s názvem "I.B. '89". Vyšlo jí další album Blízko nás, jehož písničky posloužily k natočení televizního recitálu Jenom sen. "IVETA '90" je názevkoncertního programu, kde ji doprovází vlastní kapela DR IBB (Darina Rolincová, Iveta Bartošová Band). Jako host v tomto programu vystupovala také její sestra Ivana. V roce 1990 vyšla další alba - Zpívání s Ivetou - soubor lidových písniček, a anglicky zpívané exportní album Closer Now. Na jaře 1991 zahájila nové koncertní turné nazvané "Iveta poslouchá Luxembourg", ve kterém představila hity 50.-90. let. Vyšlo jí album Natur.
V roce 1992 Iveta vydala první výběr hitů TOP 13 a na podzim u společnosti Tommü Records mimořádně úspěšné album Václavák. Větší filmové role se dočkala v roce 1993 v komedii režiséra Jaroslava Soukupa Svatba upírů. Zahrála si hraběnku Olívii a při natáčení jí velmi pomohl její herecký kolega Rudolf Hrušínský nejml. V tomto roce se Iveta vrátila k firmě Supraphon, u které vydala LP Tobě. V roce 1994 opět změnila hudební vydavatelství, aby u společnosti Bonton vydala album Malé bílé cosi, na kterém ji doprovází skupina Golem. S Golemem také absolvovala koncertní turné "94 TOUR 95, 95 TOUR 96". V roce 1996 natočila cédéčko Čekám svůj den, kde si zazpívala s Ivanou duet S láskou. Ivetin nejšťastnější den pak přišel 11. 10. 1996, kdy se jí v porodnici v Apolinářské ulici narodil syn Artur. Závěrem roku ještě vyšlo album se singly Medové dny. Novou zkušenost poznala v roce 1997 s muzikálem Dracula. V tomto muzikálu si zahrála dvojroli Adriany a Sandry, když svou premiéru měla 21. 6. 1997. Díky muzikálu Ivetě vyšel singl Iveta Bartošová v muzikálu Dracula. Derniéra Draculy proběhla 5. 6. 1998. V roce 1998 nazpívala roli Nastěnky pro muzikál na ledě Mrazík. Nově začala spolupracovat s vydavatelstvím Monitor EMI, u kterého vydala album Ve jménu lásky, na němž se poprvé podílela i autorsky. Tato deska se stala ve své době nejprodávanějším nosičem, takže v následujícím roce vyšla ve dvou reedicích. Společně s Danielem Hůlkou v roce 1999 Iveta natočila duet Z pekla štěstí ke stejnojmenné pohádce režiséra Zdeňka Trošky. Při pátých narozeninách TV Nova dostala příležitost vyzkoušet si roli moderátorky - společně s Danielem Hůlkou provázela celým slavnostním večerem.
V předvánočním čase jí vyšlo album Bílý kámen, kde se opět představila jako textařka. Jako host účinkovala v koncertním turné Daniela Hůlky Živé obrazy. V tomto roce Iveta také získala Stříbrného slavíka. Rok 2000 byl pro Ivetu rokem ve znamení muzikálů. Začátkem roku získala stříbro v anketě TýTý za rok 1999 a zahájila nové koncertní turné Deník Ivety. Jako hosté na něm vystoupili Jiří Korn, Daniel Hůlka, Pavel Vítek a průvodce pořadu Richard Genzer. Dne 23. června 2000 Iveta společně s Ilonou Csákovou, Helenou Vondráčkovou, Hanou Hegerovou, Bárou Basikovou a Marcelou Březinovou jako hostem zazpívala v sále Státní opery Praha na koncertě Královny popu v opeře. Záštitu nad projektem inspirovaným zaoceánskými Divas Live přijal prezidentský pár prostřednictvím své nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Začátkem prázdnin zkoušela v Bratislavě postavu Sandy pro muzikál Pomáda a koncem léta připravila novou desku. V Bratislavě 15. 9. 2000 byla slavnostně uvedena Pomáda, která v následujících měsících zaznamenala nemalý úspěch. Dne 30. 10. 2000 Ivetě vyšlo zmiňované nové album s názvem Jedna jediná u vydavatelství Monitor EMI. Novinkové album bylo postaveno především na melodiích ze známých pohádek. Vyšperkováno pak duety s Petrem Mukem, Karlem Gottem a Petrem Kolářem. Od začátku podzimu se přitom všem Iveta ještě připravovala na roli Haydée pro nový muzikál Monte Cristo. Jeho realizaci připravili Karel Svoboda a Zdeněk Borovec s osvědčeným týmem, který se autorsky podílel už na Draculovi. Do titulní role byl obsazen Daniel Hůlka. Muzikál měl světovou premiéru 13. 12. 2000. Za rok 2000 Iveta obhájila stříbrného slavíka v anketě Český slavík.
Jako každý rok, tak i na prahu nového tisíciletí se v únoru. 2001 vyhlašovaly výsledky ankety TýTý, ve které díky televizním divákům Iveta opět zaujala pozici na pomyslných stupních vítězů mezi zpěvačkami - tentokráte na tom bronzovém. Rok prožitý s muzikálem Monte Cristo proložila různými charitativními akcemi, zejména spoluprací s Vendulou Svobodovou pro její nadaci Kapka naděje. Dne 19. 11. 2001 vydala limitovanou sérii Jedna jediná - Zlaté album, na kterém se jako bonus objevila studiová verze muzikálové písně Můj Monte Cristo, vlastní CD nosič pak byl vylisován ve zlaté barvě. Protože první rok nového století se nesl ve znamení velkého comebacku Heleny Vondráčkové, Český slavík Mattoni 2001 Ivetě vynesl "jen" bronzového slavíka.

Začátkem roku 2002 se umístila opět na třetím místě v divácké anketě TýTý. Na jaře představila singl Letní déšť k připravovanému albu, které dostalo název "Hej pane diskžokej". Album oficiálně vyšlo 23. 9. 2002 a od začátku svého uvedení na trh se pohybovalo v prodejnosti TOP20. I v tomto roce nechyběla na charitativním koncertu pro Kapku naděje. Vzhledem k letním záplavám byla Iveta nucena zrušit své podzimní koncertní turné a pomáhala při charitativních akcích "Lidi lidem", které probíhaly v několika městech postižených záplavami. Začátkem prosince (4. 12.) proběhl slavnostní křest alba Hej pane diskžokej, na němž k Ivetinu velkému překvapení obdržela Zlatou desku. O dva dny později otevřela zmrzlinárnu Lemon´s Cube, do které vstoupila jako jeden z podílníků. Při této slavnostní příležitosti proběhl křest dalšího CD "Iveta Bartošová vypráví pohádky Arturovi", které pro ty nejmenší vydala před Vánocemi. V českém slavíku obhájila cenné třetí místo. V tomto roce se Iveta se všemi svými kolegy 21. 12. derniérou rozloučila s muzikálem Monte Cristo.


Rok 2003 začal pro Ivetu celkem rušně. Nejpodstatnější událostí byl pro ni i syna Artura nepochybně fakt, že 22. ledna Artíka doprovodila k zápisu do první třídy. Závratným tempem se rozjížděla i práce - přijala nabídku na svou původní dvojroli v obnovené premiéře historicky nejúspěšnějšího domácího muzikálu Dracula Karla Svobody, který se opět vrátil do Kongresového centra. Zároveň s tím přišla lákavá nabídka divadla Ta Fantastika, když jeho spolumajitel Petr Kratochvíl a autor muzikálu Johanka z Arku Ondřej Soukup Ivetě nabídli hlavní roli. Byla to velká výzva a Iveta ji přijala. Roli musela nastudovat v rekordně krátkém čase, což se jí povedlo na výbornou. Do role Johanky dala kus sebe a na jevišti to bylo znát. Přípravy byly o to složitější, že se blížila také premiéra obnoveného Draculy - Iveta musela "jet" na tisíc procent. Na veleúspěšné generální zkoušce Johanky sklidila ovšem obrovské ovace od žáků škol i dětí z dětských domovů, kteří byli na představení pozváni. Ivetina "Johankovská" premiéra se konala 14. března - to už byl natočen i vydařený klip na píseň Nebe to ví. Tehdy Iveta netušila, že za svůj supervýkon a dřinu bude "oceněna" tím, že odehraje jako Johanka pouhých 11 představení.
Dracula odstartoval 27. března, ale ani zdaleka se nedočkal očekávané návštěvnosti, takže 27. června Iveta odehrála poslední představení, když na derniéry došlo o den později. Ve zmiňovaném natřískaném prvním jarním měsíci stačila Iveta kromě vlastních vystoupení na diskotékách excelovat jako host na koncertě Michala Davida v pražské Lucerně. Nechyběla ani na charitativním projektu Novy Chceme žít s vámi a sama se stala patronkou nadace Pražské děti. Dne 24. května na vystoupení v Jihlavě zavzpomínala na své začátky, které se odehrály před dvaceti lety na stejném pódiu. To už byla v přípravách změna její image a začalo se chystat novinkové album...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ahooooj ahooooj | Web | 25. ledna 2007 v 20:18 | Reagovat

ahooooj,máš fakt nádherný blog......máš toho tu hodně a je to tu fakt supééér-pls koukni se také na můj blog a písni mi tam komentář-díkes moc

2 airforce airforce | 9. února 2008 v 9:47 | Reagovat

já jí prostě miluju :-) dal bych cokoli za to strávit s ní jeden jedinej den ve dvou...

3 airforce airforce | E-mail | 9. února 2008 v 9:48 | Reagovat

:-) jo a teď neusnu ptž budu na ní pořád myslet 8-)

4 ellyanne ellyanne | E-mail | Web | 9. června 2008 v 9:13 | Reagovat

Ivetko, těšíme se do Prahy!!!!!!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama