Ahojte lidičky! Doufám že se vám tady líbí a píšete komentíky..! ☺☻♥♥☻☺

Elán...

21. ledna 2007 v 20:17 | Mishejinka |  Hudební skupiny...

.....Elán.....Elán.... Bezvadná slovenská skupina... Myslím si, že oni by si zasloužili všecky ceny za skupiny co jsou, jsou skvělý a... no prostě skvělý!! Mají spoustu kazet a CD, jako například HODINA NĚHY, HODINA SLOVENČTINY, ELÁN 3000, NIE SME ZLÍ, HODINA PRAVDY, OSMY SVETADIEL, CEZ PREKÁŽKY, NEBEZPEČNÝ NÁKLAD, DETEKTÍVKA, RABAKA,... Tak tohle všecko máme doma a je toho asi ještě o hodně víc... ale tyhle všecky kazety a CD jsou úpa zúpa!!

Všichni Čelnové této zúpa skupiny:
Jožo Ráž, Jano Baláž, Vašo Patejdl, Peter Farnbauer, Lubo Horňák, Juraj Kuchárek, Henry Tóth, Tony Benedek

Nejúspěšnější rocková skupina v historii české a slovenské populární hudby vznikla sice již v roce 1969, ale profesionální kariéru nastoupila až o 12 let později, v roce 1981. Pak následoval start v podobě desky "Osmy svetadiel" a za ní v rychlém sledu vycházela další alba, která neméně rychle mizela z pultů gramoprodejen. Ačkoliv se základní sestava po roce 1985 několikrát změnila, dvojice pilířů zůstávala.

Baskytarista Jožo Ráž společně s kytaristou Jano Balážem dále skládali hity jak na běžícím pásu a nezměnil na tom nic ani odchod hráče na klávesové nastroje Vašo Patejdla. Co album, to velkolepý úspěch, co album, to několik superpísniček. Snad i ti největší odpůrci skupiny znají hity "Stužková", "Kočka", "Neviem byť sám" nebo "Zaľubil sa chlapec".

Po tvůrčí pauze na konci 90. tých let, způsobené především autonehodou Joža Ráže oslavila v roce 2001 kapela Elán dvacet let profesionální kariéry ve velkém stylu. Znovu se sešla dohromady a ohlásila přípravu nové desky. Vzápětí vyjela na turné, během něhož zavítala za krajany do USA, Kanady, Jihoafrické republiky a Austrálie. Potom následovala šňůra vyprodaných koncertů v Čechách, na Moravě i na Slovensku.

Bylo jasné, že přestože hlavní trojice Jožo Ráž - Jano Baláž - Vašo Patejdl nikterak nemládne a někteří ze členů skupiny se věnují i svým vlastním projektům fenomén Elán funguje v neztenčené míře. Přestože Jožo Ráž prohlašoval, že je to úplně poslední šňůra Elánu, již nyní je jasné, že podpoříl svého kolegu Vašo Patejdla na jeho dalších koncertech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama